Naše tipy

Zajímavá místa za rohem

Objevte Česko

Ta nejzajímavější místa často bývají přímo za rohem. Zde jsou některá z nich. I ta můžete navštívit v rámci dovolené v Česku od nás. Buď formou předem připraveného cestovního itineráře za pouhých 199 Kč (pro vzorový itinerář zdarma klikněte vpravo) nebo dovolené šité na míru, kterou speciálně pro vás vymyslíme a kompletně zorganizujeme a zajistíme. NAPIŠTE NÁM NEBO ZAVOLEJTE

Air Park Zruč

Dovolená_v_Česku_Zruč
Dovolená_v_Česku_Zruč

     Zruč-Senec leží asi 10 kilometrů od Plzně. Když tudy budete projíždět směrem na Třemošnou, tak si na konci obce nebudete jisti, jestli konečně vidíte tu slavnou fatu morgánu nebo jste objevili tajné mezinárodní letiště.

     Přesně takovým dojmem totiž působí Air Park Zruč - největší muzeum letadel v České republice. Tuto fascinující sbírku postupně během čtvrtstoletí vytvořili dva nadšenci - otec se synem. Více informací naleznete na WEBU AIR PARK ZRUČ.

Zřícenina hradu Ralsko

Dovolená_v_Česku_Ralsko
Dovolená_v_Česku_Ralsko

     Dějiny českých zemí, včetně dějin nedávných, byly občas hodně bouřlivé. Jedním z důsledků je to, že na našem území dnes existují zapomenuté, tajemně působící oblasti - v místech, kde bychom je při "idyličtějším" průběhu historie asi nečekali.

     V jedné z takových oblastí leží i městečko Mimoň a kousek od něj kopec Ralsko se zříceninou stejnojmenného hradu. Zážitkem je už samotný výšlap na kopec, kterému se přezdívá český Mount Everest. Odměnou za vynaložené úsilí je neuvěřitelně nádherný výhled na velkou část Čech a překvapivě hezká a zachovalá zřícenina hradu. Hrad obestírá celá řada záhad, mimo jiné není úplně jistá doba jeho vzniku, podle některých zdrojů se již v 10. století účastnil jednoho rytířského turnaje v Magdeburgu jistý Teodor z Ralska.

Město a hrad Loket

Dovolená_v_Česku_Loket
Dovolená_v_Česku_Loket

Za nejkrásnější města v ČR bývají (právem) považována vedle Prahy taková města jako Český Krumlov, Telč, Kutná Hora nebo třeba Litomyšl. Mým osobním favoritem je západočeské městečko Loket, které leží nad meandrem řeky Ohře v krásné krajině Slavkovského lesa.

Ubytujte se v některém penzionu na náměstí a po setmění se vydejte směrem k hradu. Až vystoupáte k hradu, otočte se se směrem k městu, které bude ležet pod vámi ... a uvidíte :o)

Brno

Moravská metropole

Dovolená_v_Česku_Brno
Dovolená_v_Česku_Brno

Uvádět Brno mezi méně známými místy naší země, která čekají na své objevení, vám asi bude připadat šílené. Přesto si myslíme, že do této kategorie patří. Brno se z krajského socialistického města, které bylo koncem 80. let v ještě horším stavu, než byl již tak bídný průměr ČSSR, během posledních 30 let postupně mění ve skutečnou metropoli.

Vedle památek, které zde pochopitelně byly i dříve, se v Brně objevilo obrovské množství zajímavých věcí všeho druhu. Ačkoliv to možná zní neobvykle - zkuste se někdy vydat na dovolenou do Brna a budete mile překvapeni.

Divocí koně v Milovicích

Dovolená_v_Česku_Milovice
Dovolená_v_Česku_Milovice

Pro milovníky přírody je to něco jako malý zázrak. Do naší přírody se vrací velká zvířata, která zde žila naposledy v pravěku. Do oblasti u Milovic zdevastované sovětskou armádou byli dovezeni koně z britského Exmooru, geneticky velmi blízcí divokým koňům, kteří na našem území žili v pravěku. Spolu s nimi zde byli vysazeni zubři a pratuři. Daří se jim skvěle, přitom svým spásáním agresivních plevelů, které jim tolik chutnají, přispívají k návratu původní flóry i hmyzu. A navíc se na ně můžete celkem zblízka podívat. Stojí to opravdu za to.