Záhadné Čechy, záhadná Morava

30.01.2022
Kam_na_výlet_Panenský_Týnec
Kam_na_výlet_Panenský_Týnec

KAM NA VÝLET? ZA ZÁHADAMI ČECH A MORAVY!

Uprostřed lesů kousek od Strakonic leží zajímavý skalní útvar, který se jmenuje Boží kámen. Je to originální tip na výlet. Najděte si tam šikovné místo a sedněte si nebo si stoupněte. Za chvíli celé vaše tělo prostoupí silné příjemné brnění. Tak nějak si asi připadá elektromobil u nabíječky.

TAJEMNÁ HORA KRUDUM

Jednou z oblastí, kde se to tajemnými místy jen hemží, je Slavkovský les v západních Čechách. Vedle města Loket, o kterém by se na toto téma dal napsat dlouhý článek, stojí za zmínku třeba nedaleká hora s keltským jménem Krudum. Crum ve starokeltštině znamená kruhový a dun nebo dúnon opevněné místo. O tomto kopci uprostřed lesů kolovaly odpradávna legendy, někdy dost děsivé, které se točily kolem chrámu svatého Mikuláše. Nikdo je nebral moc vážně. Co by ostatně na takovém místě dělal chrám. V roce 1989 zde byla provedena archeologická sonda, která zjistila se na vrchu pod zemí opravdu nachází zbytky nějaké stavby. Mělo se však za to, že se jedná o zbytky nějaké strážní věže, protože kolem hory vedla v minulosti solná stezka. Kolem roku 2000 se však do vykopávek pustila skupinka nadšenců, která k překvapení všech vykopala zbytky impozantního románského chrámu o délce 25 m a šířce 13 m. Vykopávky jsou přístupné veřejnosti a můžete je navštívit třeba v rámci naší originální dovolené v Česku.

To mimochodem otevírá otázku, jak je to asi s jinými legendami. Jako například, že nejstarší věž hradu Zvíkov pochází z doby římské říše ... Anebo s dalším legendami opředeným hradem - hradem Veveří, který se nachází nedaleko od Brna.


PRAVDIVÁ LEGENDA O POKLADU TEMPLÁŘŮ?

Velké množství indicií nasvědčuje tomu, že by právě zde měl být ukryt obrovský poklad rytířského řádu templářů, kterým hrad údajně po určitou dobu patřil. Zajímavé je také to, zde přišlo o život poměrně hodně těch, kteří se pokoušeli poklad najít. Možná, že je to všechno pouze legenda. Ale možná, že se - podobně jako v případě Krudumu - nakonec ukáže něco jiného. Mimochodem, geologický průzkum prováděný v roce 2011 odhalil 3 metry širokou anomálii v hloubce 3,5 až 4,8 metrů pod hradem, která by mohla být onou hledanou tajnou chodbou s pokladem ...

Pokud se chcete na zajímavá místa, o kterých je tento článek, podívat osobně, připravili jsme pro vás podrobný itinerář tematicky zaměřené dovolené. Během ní se navštívíte nejen je, ale uvidíte i spoustu dalších věcí, které stojí za to.

Kromě toho je tato zajímavá dovolená v Česku, kterou jsme pro vás připravili, rozšířená i o další, trochu odlišné aktivity - chceme vám prostě nabídnou zábavné, zajímavé a pestré prázdniny.

Itinerář by měl sloužit jako manuál - všechno už je tam vymyšlené a naplánované a vy můžete jen postupovat podle něj a užívat si. Jeho součástí je i doporučené ubytování a restaurace. Napište nám (viz níže) a my Vám itinerář pro tuto dovolenou rádi zašleme (cena 199 Kč vč. DPH).