Lážo, plážo - nejlepší koupání v Česku

15.08.2022

Hledali jsme pláž snů ... na Lipně. Prý tam jsou. Tajné. Schované. V zálivech. Trvalo to dlouho. Spousta slušných míst na koupání, ale pořád ne pláž snů. A pak jsme ji našli.

Na mnoha místech uvádím, že to hlavní, co nás na cestování baví, a co také nabízíme našim klientům, je objevování. Objevování se ale stává trendem cestování obecně. Je to jednoduché, dnes už nikoho neohromíte tím, že pojedete do USA, Japonska nebo do Afriky. Ani Antarktida už není nedostupná a na jiné planety se zatím dostat neumíme.

Objevování je ale jedna z nejkrásnějších věcí na cestování. A naštěstí pořád je co objevovat - i v zemích a oblastech, které jsou hodně turistické. A právě to nabízíme naším klientům - dovolenou v Česku, při které zjistíte, jak zajímavá místa, o kterých jste neměli ani tušení, leží doslova za rohem.

To platí i o plážích a k místech ke koupání. I v Česku se dá prožít skvělá dovolená u vody. Jen to chce najít to správné místo. A ta nejlepší místa obvykle nejsou tam, kam míří davy. Spousta skvělých pláží leží například v severních Čechách, a není to zdaleka jen Máchovo jezero. Nádherné koupání se dá najít také na Lipně - a vůbec tím nemyslíme přeplněné pláže hlavních turistických center. Na Lipně je spousta zálivů. U některých z nich leží chatové osady s nádhernými plážemi, které jsou sice veřejně dostupné, ale skoro nikdo o nich neví.

O něco známější jsou jihočeské pískovny, kde je koupání skoro jako o moře. Vodní plochy zabírají v Česku skoro 1700 km2 - více než 2 % celkové rozlohy země. A to vůbec není málo. Takže pojďme objevovat.

Pokud se chcete na zajímavá místa, o kterých je tento článek, podívat osobně, připravili jsme pro vás podrobný itinerář tematicky zaměřené dovolené. Během ní se navštívíte nejen je, ale uvidíte i spoustu dalších věcí, které stojí za to.

Kromě toho je tato zajímavá dovolená v Česku, kterou jsme pro vás připravili, rozšířená i o další, trochu odlišné aktivity - chceme vám prostě nabídnou zábavné, zajímavé a pestré prázdniny.

Itinerář by měl sloužit jako manuál - všechno už je tam vymyšlené a naplánované a vy můžete jen postupovat podle něj a užívat si. Jeho součástí je i doporučené ubytování a restaurace. Tento itinerář si můžete stáhnout za 199 Kč ve formátu pdf na webu DOVOLENÁ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ (klikněte pro přesměrování).