Francie na jižní Vysočině

09.09.2023

Nádherný, rozlehlý a monumentální zámek Jaroměřice nad Rokytnou s krásnou francouzskou zahradou v kraji Vysočina není ani zdaleka tak známý jako třeba Hluboká nebo Lednice. Přitom je to tak velkolepé sídlo, které by se neztratilo ani třeba v poznávacím zájezdě Zámky na Loiře. A když jsme u té Francie, asi hodinku jízdy odsud najdete vynikající francouzskou restauraci s francouzským šéfkuchařem na tom nejméně pravděpodobném místě - v malé vesničce na Vysočině jménem Horní Dubenky.


Na mnoha místech uvádím, že to hlavní, co nás na cestování baví, a co také nabízíme našim klientům, je objevování. Objevování se ale stává trendem cestování obecně. Je to jednoduché, dnes už nikoho neohromíte tím, že pojedete do USA, Japonska nebo do Afriky. Ani Antarktida už není nedostupná a na jiné planety se zatím dostat neumíme.

Objevování je ale jedna z nejkrásnějších věcí na cestování. A naštěstí pořád je co objevovat - i v zemích a oblastech, které jsou hodně turistické. A právě to nabízíme naším klientům - dovolenou v Česku, při které zjistíte, jak zajímavá místa, o kterých jste neměli ani tušení, leží doslova za rohem.

To platí i o plážích a k místech ke koupání. I v Česku se dá prožít skvělá dovolená u vody. Jen to chce najít to správné místo. A ta nejlepší místa obvykle nejsou tam, kam míří davy. Spousta skvělých pláží leží například v severních Čechách, a není to zdaleka jen Máchovo jezero. Nádherné koupání se dá najít také na Lipně - a vůbec tím nemyslíme přeplněné pláže hlavních turistických center. Na Lipně je spousta zálivů. U některých z nich leží chatové osady s nádhernými plážemi, které jsou sice veřejně dostupné, ale skoro nikdo o nich neví.

O něco známější jsou jihočeské pískovny, kde je koupání skoro jako o moře. Vodní plochy zabírají v Česku skoro 1700 km2 - více než 2 % celkové rozlohy země. A to vůbec není málo. Takže pojďme objevovat.