Kolem Čech za 14 dní pěšky, vlakem, autobusem

02.07.2022

Ve středověku se člověk dostal z Prahy do Plzně pěšky asi za 3-5 dní ... na koni možná za 1,5 - 2 dny a když potřeboval něco odvézt, trvalo mu to volským povozem asi týden. Ovšem, pokud někde nezapadl, neměl nehodu nebo ho nepřepadli loupežníci.  ...

Nám samozřejmě nejde o dosažení časového rekordu, ale o příjemně, zajímavě a originálně strávenou dovolenou. Nechte tentokrát auto doma a vydejte se podle našeho cestovního "manuálu" na okružní cestu po Čechách. Variant je opravdu velké množství, protože Čechy jsou krásná a zajímavá země - a to není fráze.

Vymysleli jsme pro vás cestu, na které navštívíte jak hodně známé turistické atrakce, tak i místa, která tolik známá nejsou. Příkladem může být třeba město Most, kde to navzdory negativní publicitě, které se tomuto regionu dostává, nevypadá vůbec špatně a kde byla docela nedávno otevřena jedna z nejatraktivnějších "koupacích ploch" u nás. Jezero Most vzniklo postupným zatopením dolu Ležáky, kde se až do konce 90. let těžilo uhlí. Nyní je zde krásné jezero s průzračnou vodou a nově vybudovanými plážemi.

Na naší cestě se nejen vykoupete a navštívíte nejrůznější památky, ale taky si dáte pořádně "do těla". V jižních Čechách máme turistickou trasu, která patří do prestižní skupiny 20 nejlepších turistických tras v Evropě. Ale také si přejdete celý Český ráj, z Turnova až do Jičína. Vedle pěšího výletu v "novém" Českém ráji (to je ten, který všichni známe) si uděláte pěší výlet i v "bývalém" Českém ráji. Původně byla jako Český ráj totiž označována oblast Českého středohoří. Jenže tento Český ráj byl moc německý, a proto čeští vlastenečtí turisté Ráj přesunuli  k Rumcajsovu Jičínu.

.

Pokud se chcete na zajímavá místa, o kterých je tento článek, podívat osobně, připravili jsme pro vás podrobný itinerář tematicky zaměřené dovolené. Během ní se navštívíte nejen je, ale uvidíte i spoustu dalších věcí, které stojí za to.

Kromě toho je tato zajímavá dovolená v Česku, kterou jsme pro vás připravili, rozšířená i o další, trochu odlišné aktivity - chceme vám prostě nabídnou zábavné, zajímavé a pestré prázdniny.

Itinerář by měl sloužit jako manuál - všechno už je tam vymyšlené a naplánované a vy můžete jen postupovat podle něj a užívat si. Jeho součástí je i doporučené ubytování a restaurace. Tento itinerář si můžete stáhnout za 199 Kč ve formátu pdf na webu DOVOLENÁ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ (klikněte pro přesměrování).