Jízda zábavními parky

12.01.2022
Dovolená v Česku - zábavní parky
Dovolená v Česku - zábavní parky

Podle webu TOTOCHIE.COM patří mezi 5 nejlepších zábavních parků v Evropě vedle pařížského Disneylandu nebo německého Europa-Parku hororový Thrill Park v Praze. Jak napsal v hodnoceních jeden návštěvník: " ... není to žádná pouťová atrakce. Tady se člověk opravdu bojí ..."

KAM NA VÝLET? DO ZÁBAVNÍCH PARKŮ

Vydejte se na netradiční dovolenou v Česku, jejímiž hlavními body budou zábavní parky. Prostě dovolená, kde se budete pořád bavit. Ale nebojte, nezapomněli jsme ani na koupání a další věci, které ke správné dovolené patří.

V malém středočeském městečku Unhošť se nachází originální zábavní centrum v retrostylu. Arcadehry je jedno z nejstarších evropských muzeí arkádových počítačových her a zajímavý tip na výlet. Funguje již od roku 2011. Ačkoliv slovo muzeum není úplně přesné. Najdete zde téměř 170 plně funkčních videoherních automatů a po zaplacení jednotného vstupného zde můžete hrát báječné legendární hry bez dalšího placení třeba celý den.

RÁJ ZÁBAVY MÍSTO SOVĚTSKÝCH KASÁREN

Na rozdíl třeba od sousedního Polska u nás z nějakého důvodu neexistují klasické lunaparky. Jedním z největších zábavních parků u nás je tak originální Mirakulum v Milovicích ve středních Čechách. Je v provozu přibližně jedno desetiletí a od té doby se jej řada parků pokusila napodobit, ale žádný se mu ani zdaleka nevyrovnal. Mirakulum je prostě boží. Zábavní park, kde vlastně celý den nadšeně a úplně dobrovolně na čerstvém vzduchu sportují i ti, kterým je jinak pohyb docela cizí. Úžasně zábavný park plný originálních a nápaditých atrakcí, jimž vévodí dřevěný a poměrně realisticky působící hrad v životní velikosti, který je vlastně jednou velkou prolézačkou plnou skluzavek a podzemních chodeb.

Kam_na_výlet_království_železnic
Kam_na_výlet_království_železnic

DOVOLENÁ V MINIATURNÍM ČESKU

Vzpomínám si, jak jsem jako dítě slyšel vyprávět o velkém "vláčkovém" modelu, který kdysi fungoval v podniku nazvaném U krále železnic - a záviděl jsem. Doma jsem si hrál s modelem vláčků z východního Německa, které byly u nás v té době jediné dostupné, ale král železnic to prostě nebyl. Asi jsem nebyl sám. Dětský sen se splnil a v Praze, blízko Anděla funguje

Království železnic, proti kterému je někdejší král železnic jen trpaslík. Největší železniční model ve střední Evropě se rozkládá ve dvou patrech. Vypadá to všechno tak pravé, že už to víc ani nejde - Česká republika v malém, kde kromě téměř stovky vlakových souprav, jezdí auta, tramvaje, metro, střídá se den s nocí, vše se hýbe, vše je propracované do posledního detailu a o zábavu se stará na 30 000 malinkých obyvatel tohoto miniaturního Česka. Žádný malý ani velký kluk ani holka prostě neodolají.

Pokud se chcete na zajímavá místa, o kterých je tento článek, podívat osobně, připravili jsme pro vás podrobný itinerář tematicky zaměřené dovolené. Během ní se navštívíte nejen je, ale uvidíte i spoustu dalších věcí, které stojí za to.

Kromě toho je tato zajímavá dovolená v Česku, kterou jsme pro vás připravili, rozšířená i o další, trochu odlišné aktivity - chceme vám prostě nabídnou zábavné, zajímavé a pestré prázdniny.

Itinerář by měl sloužit jako manuál - všechno už je tam vymyšlené a naplánované a vy můžete jen postupovat podle něj a užívat si. Jeho součástí je i doporučené ubytování a restaurace. Napište nám (viz níže) a my Vám itinerář pro tuto dovolenou rádi zašleme (cena 199 Kč vč. DPH).